Sposób na to, by każdy dzień był wyjątkowyZ moich obserwacji wynika, iż mamy problem z tym, by cieszyć się tym, co jest teraz i żyć teraźniejszością. Zdecydowanie za dużą część czasu poświęcamy na zamartwianie się przeszłością i myślenie o przyszłości. Tracimy wiele pięknych chwil, które przesłaniamy umartwianiem się. A do tego ciągłe życie od weekendu do weekendu, od pierwszego do pierwszego, byleby do świąt/wakacji/majówki… I nawet jak doczekamy do tych magicznych chwil to i tak nie potrafimy z nich się cieszyć. Bo przecież zaraz poniedziałek, zaraz koniec urlopu. A przecież każdy dzień może być świętem.
Spróbuj każdego dnia wyjść poza swoją codzienną rutynę. Na przykład ostatnio po pracy zamiast siedzieć przed laptopem ubrana w szlafroczek byłam na długaśnym spacerze, podziwiając piękną naturę, pogodę, po prostu czując, że życie jest wspaniałe. Spotkaj się z przyjaciółką na kawie. Zadzwoń do kogoś, z kim dawno nie rozmawiałeś. Rozumiesz, do czego zmierzam? Wiem, że wygodniej jest nic nie robić. Po pracy zrobić zakupy, porządki, a potem leżeć do góry brzuchem, po czym przychodzi następny, identyczny dzień. Może warto obiecać sobie, że codziennie zrobisz coś innego, co będzie rozróżniało poszczególne dni. Żeby nie czekać na weekend, święta, urlop, które mają w cudowny sposób urozmaicić twoje życie.
Zastanów się, za co możesz być wdzięczny i uświadom sobie, że jesteś wielkim szczęściarzem. W każdej sytuacji możemy być szczęśliwi. Ja niestety mam tendencję do stresowania się i zamartwiania niemal wszystkim i marudzeniem, przez co psuję humor sobie, innym i czekam na to, by dany dzień w końcu minął. Bardzo głupie, prawda? Czekać na to, by rzekomo nudne dni przeminęły, kiedy to każdy dzień jest tak naprawdę wspaniały i piękny! I to nie o to chodzi, by sobie to wmawiać – a uwierzyć, że naprawdę tak jest. Mamy tylko jedno życie i głupotą byłoby nie doceniać każdej chwili i nie wyciskać z niego wszystkiego, co dobre. 

Komentarze

 1. staram się o sobie pamiętać każdego dnia, najczęściej jest to książka wieczorem;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, właśnie o takie małe rzeczy chodzi :)

   Usuń
 2. Trzeba tak w życiu poukładać by być zadowolonym , a jak to już inna sprawa i na pewno nie należy zamartwiać się przesadnie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po jakimś czasie zwykle okazuje się, że te zmartwienia były zupełnie niepotrzebne :)

   Usuń
 3. Masz rację, jeśli przełamię rytm zwykłego dnia jakimś dodatkowym elementem, wtedy daje mi to wiele radości :) lubię odświeżać znajomości, które często zaniedbujemy w pędzie życia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę warto i mi samej jest miło, jak ktoś po długim czasie nagle do mnie napisze :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nieśmiały introwertyk

Związki, mężczyźni - trochę feministycznym okiem

Sposoby na wypadające włosy